Obloha s letadlem

Eurovíkendy Amsterdam – letenky

Do hlavního města Nizozemí se vydávají návštěvníci po celý rok, protože Amsterdam je přímo ideální na příjemně strávený eurovíkend, ať už v létě či v zimě. Atmosféra tohoto místa doslova čiší z monumentálních budov, mostů, obchodů… Historické centrum Amsterdamu se vybudovalo v 17. století (v Nizozemí toto období označováno jako tzv. Zlatý věk). Ve stejném století byl také vystavěn systém soustředných kanálů okolo středu starého města. Nejvýznamější kanály nesou jména: Herengracht („kanál pánů“), Kaizersgracht („kanál císařů“) a Prinsengracht („kanál princů“).

Muzea

Velmi známá jsou v Amsterdamu muzea. Největší muzeum v Nizozemí – Rijksmuseum i Van Goghovo muzeum se nacházejí přímo na náměstí Museumplein. V ohromných sálech jsou většinou k vidění pamětihodnosti nizozemských dějin. Velká část sálů je věnovaná nizozemským malířům ze Zlatého věku. Nejslavnějším dílem, které se tu nachází, je Rembrandthova Noční hlídka. Ve Van Goghově muzeu je uložena největší sbírka obrazů tohoto malíře na světě. Mimo jiné jsou zde vystavena díla Paula Gauguina, Claude Moneta a Pabla Picassa.

Dam

Srdcem Amsterdamu je překrásné náměstí Dam. Naleznete na něm Královský palác, Nový kostel (Nieuwe Kerk) a také Národní památník, který byl postaven po druhé světové válce jako památka obětím.

Královský palác

Tato monumentální historická stavba pochází z poloviny sedmnáctého století, interiéry krášlí obrazy nizozemských malířů.

Burza diamantů

Vybudovaná roku 1910 v secesním stylu a dlouho si držela své prvenství v diamantové burze.

Další pamětihodnosti Amsterdamu:

  • Begijnhof
  • Brusírny diamantů

Štítky: , ,

Rezervovat Eurovíkendy Amsterdam – letenky Obrázek

Další: