Obloha s letadlem

Eurovíkendy Athény – letenky

Athény (nebo také Atény) jsou hlavním městem Řecka a patří k nejzajímavějším a k historicky nejhodnotnějším městům na světě. Leží na velkém poloostrově Attika blízko Sarónského zálivu.

Toto unikátní město vzniklo již před 3000 let př. n. l. a je tedy víc než jasné, že tato historicky cenná evropská perla, by neměla chybět ve „sbírce“ žádnému cestovateli, neboť zažít atmosféru starověkého Řecka ze staveb, muzeií, náměstí, je opravdu výjimečný zážitek.

Díky několika vládnoucím érám je zvláště architektura celého města velmi zajímavá. K obdivu zde stále dominují nejstarší stavby původního starořeckého období, památky římského období, památky byzantské a samozřejmě novodobé moderní architektury, část z nich jsou postaveny jako kopie antických budov. Na náměstích, v parcích, na ulicích, mostech však také nechybí mnoho soch řeckých bohů, umělců, filozofů, mýtických postav, …

Athény – slavné dějiště letních olympijských her

Již dvakrát se mohli všichni sportovci světa utkat v tomto městě. V roce 1896 a v roce 2004. Hry v roce 2004 významně posunuly úroveň tohoto města.

Akropolis

Ve starověku i středověku byla Akropole pevnost, dnes je dominantou a nejvýznamější stavbou celých Athén.

V Akropoli můžeme také najít:

  • Parthenon
  • Propylaie
  • Muzeum
  • Erechteion

Athénská Agora

V minulosti toto místo sloužilo jako centrum všech důležitých administrativních budov. Nacházelo se zde také obchodní středisko. Stojí zde např. Chrám Théseion-Héfaisteion, Věž větrů (kombinace vodních a slunečních hodin).

Zappion

Oblíbené místo k pořádání kongresů, výstav, koncertů či festivalů.

Hadriánův oblouk

Tato mohutná brána odděluje Staré a Nové město, nechal ji zbudovat římský císař Hadrián.

Olympeion

Největší dochovaný chrám v Řecku význačný koritskými sloupy.

Dionýsovo divadlo

Divadlo vzniklo již ve starověkém Řecku z oslavných her na počest boha vína Dionýsa. Dionýsovo divadlo, jenž je nejstarším známým divadlem na světě, stojí pod Akropolí a hrály se zde premiéry všech známých tehdejších dramatiků (Aischlos, Aristofanes, Euripides, Sofokles).

Jak cestovat po Athénách

Po historických částech města jedině pěšky, aby vám neunikla žádná důležitá pamětihodnost. Po celém městě však můžete využít mnoha dopravních prostředků: tramvaje, trolejbusy, autobusy a také metro. V Athénách jsou 2 letiště.

Štítky: ,

Rezervovat Eurovíkendy Athény – letenky Obrázek

Další: