Obloha s letadlem

Eurovíkendy Benátky – letenky

Kdo by neznal známé ostrovní město, jenž se stalo dějištem již mnoha filmů, festivalů, významných akcí a patří k nejkouzelnějším místům Evropy?

Leží v severoitalské oblasti Benátsko a probíhá tu bohatý kulturní, společenský i politický život. Benátky jsou jedna z nejnavštěvovanějších destinací v Itálii a jsou památkou UNESCO. Každoročně bývají hostiteli velkých kulturních akcí: Biennale di Venezia (přehlídka výtvarného umění – každý lichý rok), Mezinárodní filmový festival Benátky, ad.

Benátky jsou městem mostů, vodních kanálů, přístavů, motorových lodí a gondol, které přepravují turisty i obyvatele. Každý pravděpodobně projede přes nevětší kanál Canal Grande.

Památky v Benátkách

Italské umění a kultura tu vládne již tisíc let. Kostely, stavby bohatě zdobené arkádami, muzea plná obrazů, koncertní haly s italskou operou…

Kostely v Benátkách

San Marco – hlavní a jeden z nejstarších benátských kostelů, Santi Apostoli, Santa Sofia, San Felice, Santa Fosca, Santa Maria della Salute, Santa Maria Maddalena, San Marcuola, Santi Geremia e Lucia, Santa Maria di Nazareth, Santa Maria Assunta, Santa Caterina dei Sacchi, San Marziale, San Ludovico.

Slavní obyvatelé

  • Antonio Vivaldi (1678 – 1741) – známý barokní hudební skladatel
  • Carlo Goldoni (1707 – 1793) – dramatik
  • Paolo Veronese – renesanční malíř

Štítky: , ,

Rezervovat Eurovíkendy Benátky – letenky Obrázek

Další: