Obloha s letadlem

Eurovíkendy Istanbul – letenky

Istanbul, historicky velmi významné město (známé taky jako Constantinopol), je největší a nejvýznamnější město Turecka. Proč vyrazit na eurovíkend právě do Turecka, do Istanbulu? Ohromí vás především obrovská velikost tohoto města. S více než 13 miliony obyvateli je nejlidnatějším městem Evropy a můžeme jej považovat za skutečné velkoměsto se vším všudy, které je centrem veškerého politického, obchodního, průmyslového i kulturního dění v Turecku.

Historická část města je vyhlášenou památkou UNESCO a po celém území Istanbulu můžete nalézt velmi zajímavé pamětihodnosti, které se určitě vyplatí navštívit.

Istanbul se vyznačuje velkým množstvím územních částí – má jich bezmála 40. Všechny jsou pod správou MMI (Istanbul Metropolitan Municipality).

Větší část celého Turecka je na území Asie, takže je Turecko řazeno spíš do států Asie, ale Instanbul vyvolává pocity klasického evropského města se spoustou návštěvníků, cestovní ruch je tu vyvinut velmi dobře.

Historické památky Instanbulu

Převážně je všeobecně známá Byzantská architektura, které se v Istanbulu zachovalo poměrně dost. I památky z jiných dob a vládnoucích období jsou tu ke zhlédnutí, převážně se jedná o kostely a synagogy. Dochovalo se i několik památek z období starověkého Řecka.

Památky Římské architektury:  Obelisk z Hippodrome of Constantinopole stojící na náměstí  Sultanahmet.  Dále pak Valens Aqueduct postavený ve 4. století, Column of Constantine a jiné.

Istanbul nabízí ke zhlédnutí mnoho velmi cenných a starých památek. Nejstarší byzantský kostel v Istanbulu je İmrahor, který byl postaven roku 454. Mezi další velmi staré kostely patří kostel Chora Church a kostel Pammakaristos.

Na co ještě čekáte? Kupte si letenku a jděte obdivovat krásy Instanbulu na vlastní pěst. 🙂

Štítky:

Rezervovat Eurovíkendy Istanbul – letenky Obrázek

Další: