Obloha s letadlem

Světové obyvatelstvo

V současné době je počet obyvatel všech zemí světa téměř 7 miliard a číslo stále roste. Na kilometr čtvereční připadá zhruba 47 obyvatel (v ČR asi 135 ob. / km2). Nejvíce zalidněné oblasti mají až 200 – 1000 ob. / km2. Buďte tedy připraveni na to, že pokud přiletíte letadlem např. do Indie, tlačenice na Václavském námestí ve všední den vůbec nic není oproti hustotě zalidnění v podobných oblastech.

Hustě zalidněné oblasti: Z důvodu zemědělských podmínek (východní Čína, Indoganžská nížina, Jáva, údolí Nilu). Z důvodu rozvinutého hospodářství (střední Anglie, sever Francie, sever Itálie, jihovýchodní Německo, západní Německo, Benelux, Japonsko, východní část USA, …). V těchto zemích je nejvíce rozvinutý průmysl i služby, takže práce je zde hodně, ale finanční nároky kvůli stále se zvyšujícímu počtu obyvatel roste. Pořízení bytu či podnájmu vyžaduje poměrně značný objem peněz. Čistě pro cestovní ruch jsou však tato místa velmi dobře připravena a všechno důležité je poměrně dobře dostupné pro všechny turisty z Evropy i z celého světa. Proto neváhejte a určitě tyto destinace navštivte! Letadlem jsou velmi dobře dostupné, letiště je v každém větším městě a s hustou dopravní sítí se dopravíte téměř kamkoliv.

Nejvíce zalidněné jsou tzv. městské státy, tedy města, které svým počtem obyvatel mnohdy překračují počet obyvatel celých států. K takovým patří Monako, Singapur. Nejvíce zalidněné jsou i některé státy v Evropě, jako například Nizozemsko.

Nejnižší hustota zalidnění: Austrálie, Mauritánie, Mongolsko.

Změny počtu obyvatelstva

  • přirozené změny obyvatelstva
  • mechanické změny (stěhování – migrace): buď vnitrostátní nebo mezistátní

Důvody: hospodářské a politické (Miloš Forman a Martina Navrátilová).

Štítky: , , ,

Rezervovat levné letenky Obrázek

Další: